Efektivní verzování s Gitem

Školení Git – efektivní verzování
 • Proč je Git lepší než jiné verzovací systémy
 • Verzování kódu v týmu
 • Jak funguje Git pod pokličkou
 • Pokročilé možnosti a best practices

Komu je školení určeno?

Školení je určeno především pro ty, kteří již mají zkušenosti s verzovacími systémy a chtěli by si je prohloubit. Verzovací systém by měl být jádrem každého týmu a proto toto školení není směřováno výhradně na programátory, ale na kohokoli, kdo se vývoje aplikací účastní – včetně kodérů a grafiků. Na své si přijdou ale i freelanceři.

Předpoklady pro účast

Na školení se předpokládá, že víte, jak používat základní operace jako jsou commit, checkout, branch, merge, push a pull. Nezáleží na tom, jakého klienta pro svoji práci používáte, důležité je alespoň tušit, co dané příkazy dělají.

Na školení budeme používat systém Ubuntu a veškerý potřebný software bude předinstalovaný, abychom na školení neztráceli drahocenný čas. Ukázky a výuka Gitu budou probíhat v prostředí příkazové řádky, protože jedině ta je mezi všemi systémy stejná, nelze se zaměřit na výuku v konkrétním klientu, jsme ale schopni vám pomoci s vaším klientem v rámci konzultací. Znalostí potřebných při školení pro zacházení s příkazovou řádkou je ale minimum – bude potřeba pouze volat příkazy Gitu.

Co se naučíte?

Na školení se budeme do hloubky zabývat příkazy, které už znáte a přidáme k nim další, které vám zaručí tu pravou efektivitu v Gitu. Výklad je vždy proložen názornými ukázkami, kde se objeví klasické problémy, které budete muset řešit a většinou si představíme hned několik řešení. Kromě příkazů Gitu také nakoukneme do jeho vnitřností a probereme některé možnosti jeho konfigurace, což oceníte především při práci v týmu.

Git v Mediu používáme již od začátku, tedy téměř dva roky, a za tuto dobu jsme v něm narazili na všechny možné i nemožné problémy, o jejichž řešení se s vámi nyní chceme podělit. Na školení vám tak představíme naše workflow, které se u nás vyvinulo a většinu problémů vývoje v týmu eliminuje.

Největším přínosem školení by mělo pro vás být to, že budete vědět nejen co jednotlivé operace dělají, ale zároveň jak fungují a nebudete se tak bát používat ani ty nejpokročilejší. S těmito znalostmi je vyloučené, že byste ještě někdy nějaký kód ztratili.

Co dostanete?

 • Celodenní prezenční školení nabité informacemi.
 • Na jednom kurzu 5–12 účastníků.
 • Počítače v učebně, wifi pro vlastní notebooky.
 • Společný oběd v ceně školení.
 • Drobné občerstvení během celého dne.
 • Tištěnou verzi prezentace.
 • Certifikát o absolvování školení.
 • E-mailovou konzultaci s lektorem dva týdny po školení.
 • Odkazy na další zdroje pro samostudium.
 • Repete za polovic.

Váš lektor

Jindřich Samec

Jindra vede školení Gitu a verzování. V minulosti pracoval jako vývojář v Invia.cz a Medio Interactive, odkud má bohaté zkušenosti s vývojem velkých webových aplikací. V současné době pracuje jako JavaScript developer ve startupu BrandEmbassy, který má své zákazníky po celém světě. Za svou dlouholetou praxi získal zkušenosti s několika verzovacími nástroji, ale již léta je věrný Gitu. Věnuje se osvětě, snaží se, aby ostatní kolegové nebyli otroky Gitu, ale jeho pány. Klade důraz na čistou práci s repositářem, přehlednou historii a využítí gitu na 100 %. 

Kurz je aktuálně nedostupný.

Nehodí se vám žádné z nabízených míst či termínů? Chcete obsah školení přizpůsobit na míru svým požadavkům? Zeptejte se nás nezávazně na možnost individuálního školení .